top of page

?מהי נטורופתיה

נטורופתיה היא האמנות והמדע של אבחון מחלות, טיפול ומניעה באמצעות כלים טיפוליים טבעיים. 

הנטורופתיה היא תחום רפואי מוכר בעולם כולו וכן על ידי ארגון הבריאות העולמי ונכלל בקטגוריה של "רפואה מבוססת מדע" (Evidence Based Medicine- EBM). היא "אסכולה" מרכזית ויחסית מודרנית (מהמאה ה19) בתחום הרפואה המשלימה\טבעית.

הרפואה הנטורופתית היא שיטת ריפוי טבעית אינטגרטיבית רב תחומית, ייחודית ורבת עוצמה העושה שילוב מושלם בין ידע מדעי מודרני לרפואה מסורתית והוליסטית. 

הטיפול מתבסס על תזונה טבעית ופונקציונלית, צמחי מרפא, רפלקסולוגיה, פרחי באך וארומתרפיה.

התהליך מתחיל בתשאול מעמיק אשר מאפשר התאמת טיפול מדויק, רלוונטי ואינדבידואלי לכל אדם ואדם.

?למי ולמה נטורופתיה

אנשים הסובלים מבעיה כרונית/אקוטית כגון: הפרעות עיכול, בעיות מטבוליות למינהן - לחץ דם, כולסטרול ושומנים בדם, תפקודי בלוטת תריס, פריון וחוסר איזון הורמונלי, מחלות אוטואימוניות ועוד, אשר לא מצאו פתרון דרך הרפואה הקונבנציונאלית או שיטות אחרות ו/או מעוניינים לשלב ולתמוך בטיפול קיים על ידי הנטורופתיה.

אנשים אשר מעוניינים להעלות את המודעות לאורח חיים הוליסטי ובריא ועל ידי כך לשפר את מצב בריאותם, להימנע ממחלות ולהתמודד טוב יותר עם המתחים היומיומיים.

אנשים שב"הגדרה" הם בריאים אך מרגישים כי תחת נסיבות חייהם גופם ונפשם לא במיטבם כגון: תשישות וחוסר אנרגיה, נדודי שינה, ירידה ביכולת קשב וריכוז, דכדוך, מצבי רוח משתנים ועוד.

Herbs

תחומי טיפול

 לחצו על תחום הטיפול לקריאה מעמיקה

Anchor 3
 תזונה פונקציונאלית
 
מה לא נאמר כבר על תזונה ובריאות...
בטיפול הנטורופתי, התזונה מהווה את הבסיס היציב עליו מושתת הטיפול. התזונה היא מפתח רב עוצמה להבנת מצבי חולי וחוסר איזון, רובינו לא מבינים כמה חשיבות יש לתזונה נכונה, מאוזנת ואינדבידואלית לבריאותינו.
המושג תזונה פונקציונלית מתייחס אל התזונה כאל כלי טיפולי עוצמתי לכל דבר, דרך התזונה אנו יכולים לשנות, לתקן ולאזן תהליכים שונים אשר מתרחשים בגופינו..
התזונה המודרנית דלה מאוד במינרלים, ויטמינים, שומנים איכותיים, סיבים מועילים ופחמימות מורכבות.
כיום אנו קונים מוצרים עטופים בפלסטיק, מהונדסים ומלאים בטריקים שיווקיים - הכי רחוק ממזון אמיתי.
AdobeStock_276922715.jpeg
אחד מהעקרונות המנחים העיקריים של התזונה הנטורפתית היא צריכת מזונות בצורה הכי קרובה לגלם, ללא עיבוד, התערבות, אריזות ותהליכים מיותרים.
בכל המסורות בעולם, האוכל מהווה את אחד המרכיבים המרכזיים המאפיינים את האזור הגאוגרפי, האקלים והמזון אשר גדל בו בצורה טבעית ועונתית. אוכל תמיד היווה עניין תרבותי מרכזי, בריאותי ורגשי, והיה אחד המרכיבים הבולטים בעיצוב של תרבויות לאורך כל ההיסטוריה האנושית.
במפגש עם הנטורופתיה, אנו לומדים מחדש את ערכם של המזונות - התזונתי, האנרגטי והפונקציונלי, ורותמים את הצורך הקיומי - היום יומי והכרחי שלנו - לאכול, לא רק כדי לספק את הצורך אלא גם כדי לספק לנו בריאות טובה, מחוברת, אחראית ושלמה.
 
"יהיו מזונותיך תרופותיך" / היפוקרטס 
Anchor 1
AdobeStock_432280275.jpeg
צמחי מרפא
 
רפואת צמחים היא כלי מופלא ועוצמתי ביותר.
משחר האנושות הצמחים שימשו בכל התרבויות לצורכי ריפוי. רפואת הצמחים של היום עושה אינטגרציה בין ידע מסורתי קדום ויקר לבין מחקר ומדע המאפשר לדייק את הטיפול ולייעל אותו. 
ניתן לטפל\לתמוך או להביא לשיפור משמעותי באיכות
החיים של כמעט כל אדם אשר מתמודד עם חולי וחוסר איזון כגון - בעיות שונות במערכת העיכול, כאבים כרונים או אקוטיים, התמודדות עם סטרס, חרדה, דיכאון, לחץ דם, שומנים וכולסטרול, סוכר גבוה ובעיות מטבוליות שונות.
איך זה עובד?
בעבר השתמשו בעיקר בשיטת מיצוי של מרתח או חליטה המוכרות לכולנו.
מאוחר יותר, התחילה שיטה של מיצוי אלכוהולי של חלקי הצמחים השונים וכן הכנת אבקות שונות מהצמחים שאותן מערבבים ושותים או הופכים לקפסולות או לכדורים בטכניקות שונות.
 
כיום בקליניקה משתמשים בשלושת הטכניקות לפי התאמה אישית לצורכי המטופל ולצמחים השונים.
הטיפול נחשב בטוח, ללא תופעות לוואי, קל לשימוש אך דורש התמדה מצד המטופל. 
לצד הצמחים הפחות מוכרים בהם אנו משמשים אפשר למצוא הרבה מאוד צמחים אשר משמשים אותנו לבישול באופן נפוץ מאוד וכן בתרופות סבתא שונות אשר עדיין נפוצות בכל בית, כגון:
קינמון - מחמם ומייזע, תורם להורדת רמת הסוכר וממתן חשקים למתוק.
ג'ינג'ר - גם כן צמח מחמם ומייזע, משפר זרימת דם היקפית, מקל על בחילות וטוב למגוון מצבים של חוסר נוחות וגזים במערכת העיכול.
סרפד - הסרפד שכל כך נפוץ באזורינו משמש אותנו באופן נרחב ברפואת הצמחים, השימוש הוא בשורש, בעלים ובזרעי הסרפד.בין שאר הסגולות שלו, הוא אנטי אלרגי, מזין מאוד ומלא בברזל ובכך תורם למצבים של אנמיה וכן משמש ככלי מעולה לתהליכי ניקוי שונים (דיטוקס).
Anchor 2
רפלקסולוגיה
 
רפלקסולוגיה היא אחת משיטות הטיפול העתיקות בעולם, ומקורה עוד במצרים העתיקה.
פירוש המילה רפלקסולוגיה: תורת ההשתקפות.
הרפלקסולוגיה היא שיטת טיפול במגע המתבססת על ההנחה כי בכף הרגל משתקפים גופו ונפשו של המטופל.
 
הרפלקסולוגיה בטיפול הנטורופתי פותחת חלון ומקשרת את המימד הפיזי לנפשי בדרך קסומה ובכך מאפשרת לטיפול להמריא אל רבדים עמוקים ומשמעותיים.
 
רפלקסולוגיה כטיפול מגע מאפשר הירגעות משמעותית והפחתת מתחים, ריפוי וזמן איכות יקר מאוד עבור המטופל.  
 
דרך ההסתכלות בכפות הרגליים וחיבורן לסיפור המקרה האינדיבידואלי, המטופל יכול ללמוד המון על דפוסים חבויים ועל עולמו הפנימי שלו וכן בין השאר לחבר את הממצאים אל החוסר איזון והחולי שהוא חווה.
 
פרחי באך
בקליניקה, פרחי באך הם קסם של ממש..
טיפות עדינות וידידותיות אשר כולם יכולים לקחת והתוצאות-לא פחות ממדהימות. 
הטיפול ניתן בתמציות העוזרות ומקלות בהתמודדות עם מצבי לחץ, מתחים, חרדות, דאגות לאחרים, עומס מחשבות, נדודי שינה, חוסר ביטחון עצמי, קושי בקבלת החלטות, קשיי ריכוז, פחדים ועוד....
בטיפול אנו מזהים ומציפים את שורש הבעיה על פני השטח ונעזרים בתמציות בשביל לשנות, לרכך ולשחרר דפוסים, אמונות וזיכרונות שכבר לא משרתים אותנו.
Anchor 4
סוד הריפוי בעזרת פרחי באך, מושתת על ההבנה כי, תהליך הריפוי תלוי בשינוי ברובד הרוחני ובשינוי ברובד הפיזי גם יחד
היות והשינוי הרוחני אינו כבול בהכרח לרובד הפיזי (קרי המחשבה או המצב) יכול הראשון לשמש כמנוף וכוח דוחף לשינוי השני ובכך לשפר גם מצבים גופניים ולא רק חוסר איזון ברמה הנפשית.
we can judge our health by our happiness" - Dr Edward Bach"
  • Facebook Social Icon

דניאל גלעדי | מושב נורדיה | 054-6799455 ©

bottom of page